http://gamlagoteborg.se Upptäck historien - familjerna, företagen och handelshusen Tue, 19 Feb 2019 16:11:19 +0000 sv-SE hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.0.3 63908920 Kvarteret Apeln http://gamlagoteborg.se/2019/02/19/kvarteret-apeln/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/19/kvarteret-apeln/#respond Tue, 19 Feb 2019 16:09:00 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16615 Läs hela inlägget Kvarteret Apeln]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/19/kvarteret-apeln/feed/ 0 16615 Coldinuorden http://gamlagoteborg.se/2019/02/19/coldinuorden/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/19/coldinuorden/#respond Tue, 19 Feb 2019 15:41:33 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16617 Läs hela inlägget Coldinuorden]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/19/coldinuorden/feed/ 0 16617 Amalia Hertz stiftelse http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/amalia-hertz-stiftelse/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/amalia-hertz-stiftelse/#respond Sat, 16 Feb 2019 16:32:59 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16608 Läs hela inlägget Amalia Hertz stiftelse]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/amalia-hertz-stiftelse/feed/ 0 16608 Magnus Wieselgren http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/magnus-wieselgren/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/magnus-wieselgren/#respond Sat, 16 Feb 2019 16:16:49 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16602 Läs hela inlägget Magnus Wieselgren]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/magnus-wieselgren/feed/ 0 16602 Peter Wieselgren http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/peter-wieselgren/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/peter-wieselgren/#respond Sat, 16 Feb 2019 15:56:34 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16598 Läs hela inlägget Peter Wieselgren]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/16/peter-wieselgren/feed/ 0 16598 Uddo Ullman http://gamlagoteborg.se/2019/02/15/uddo-ullman/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/15/uddo-ullman/#respond Fri, 15 Feb 2019 10:38:52 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16594 Läs hela inlägget Uddo Ullman]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/15/uddo-ullman/feed/ 0 16594 Hillewi Gödecke http://gamlagoteborg.se/2019/02/15/hillewi-godecke/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/15/hillewi-godecke/#respond Fri, 15 Feb 2019 10:04:40 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16585 Läs hela inlägget Hillewi Gödecke]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/15/hillewi-godecke/feed/ 0 16585 Thyra Kullgren http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/thyra-kullgren/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/thyra-kullgren/#respond Thu, 14 Feb 2019 19:23:50 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16580 Läs hela inlägget Thyra Kullgren]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/thyra-kullgren/feed/ 0 16580 Märtha von Friesen http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/martha-von-friesen/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/martha-von-friesen/#respond Thu, 14 Feb 2019 18:38:51 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16575 Läs hela inlägget Märtha von Friesen]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/martha-von-friesen/feed/ 0 16575 Therese Kamph http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/therese-kamph/ http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/therese-kamph/#respond Thu, 14 Feb 2019 16:32:56 +0000 http://gamlagoteborg.se/?p=16570 Läs hela inlägget Therese Kamph]]> http://gamlagoteborg.se/2019/02/14/therese-kamph/feed/ 0 16570